25.03.2025 17:00 1 WGC / KPP Tczew
Na autostradzie A1 w miejscowości Ropuchy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 29-letnia kierująca BMW uderzyła w tył Toyoty, którą prowadziła 49-letnia kobieta. Sprawczyni była nietrzeźwa, a poszkodowana została przewieziona do szpitala.
Do wypadku doszło 23 marca około godziny 2:00 w nocy, na autostradzie A1 w miejscowości Ropuchy. Na miejsce zdarzenia wezwano funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy ustalili, że 29-letnia kobieta kierująca BMW nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył Toyoty prowadzonej przez 49-latkę.
fot. KPP Tczew
Policjanci przebadali kierujące pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało, że 29-latka miała 1,28 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zderzenia 49-letnia kierująca Toyotą została przewieziona do szpitala. Sprawczyni straciła prawo jazdy i stanie przed sądem.
— Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 29-latce, a sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek – prowadzenie auta pod wpływem alkoholu może skończyć się tragedią — mówi sierż. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.