03.03.2025 15:00 0 WGC / KPP Pruszcz Gdański

Miał w mieszkaniu ponad 60 gramów narkotyków. Został zatrzymany przez policję

fot. KPP Pruszcz Gdański

Policjanci kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę, oskarżonego o handel narkotykami. W jego miejscu zamieszkania, przeszukanym przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, znaleziono ponad 60 gramów marihuany, co stanowi dowód w sprawie o wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Podczas działań operacyjnych, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, ustalili, że podejrzany ma związek z handlem narkotykami. Zebrane dowody umożliwiły zatrzymanie 42-letniego mężczyzny, który został przewieziony do policyjnego aresztu.

W wyniku przeszukania, w łazience jego mieszkania odnaleziono torebki zawierające susz roślinny, który wstępne testy potwierdziły jako marihuanę. W mieszkaniu znaleziono ponad 60 gramów tej substancji. Opinia specjalisty potwierdziła ustalenia policjantów – z zabezpieczonego suszu można było przygotować ponad 60 porcji narkotyków.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora zatrzymanemu zarzutu wprowadzania do obrotu środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 42-latka dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 4 tysięcy złotych. Wprowadzanie do obrotu środków psychoaktywnych zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Karol Kościuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...