17.10.2024 15:00 0 MS/Bory Tucholskie
Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza dzieci z klas II i III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego do udziału w XXIII Powiatowym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są rośliny objęte ochroną w Polsce, co ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej najmłodszych i ich wrażliwości na otaczającą przyrodę.
Organizatorzy stawiają sobie za zadanie rozwijanie wyobraźni, pobudzanie wrażliwości dzieci na otaczający świat oraz zachęcanie do poznawania przyrody, zwłaszcza tej w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. Popularyzacja wiedzy o ochronie przyrody oraz kształtowanie proekologicznych postaw są istotnymi elementami tego przedsięwzięcia.
Zasady i etapy konkursu Konkurs składa się z dwóch etapów.
Pierwszy z nich ma charakter plastyczny, a zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przedstawiającej jedną z chronionych roślin występujących w Polsce i w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”.
Drugi etap to test wiedzy przyrodniczej, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do jego odwołania. W konkursie mogą brać udział wyłącznie uczniowie klas II i III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego.
Aby wziąć udział w konkursie, dzieci muszą samodzielnie stworzyć prace plastyczne w formacie A4, które należy przesłać do 15 listopada 2024 roku na adres Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Prace muszą być oznaczone imieniem, nazwiskiem autora, klasą, szkołą oraz nazwą chronionej rośliny. Nauczyciele powinni dołączyć do prac formularz zgłoszeniowy i podpisane oświadczenia rodziców lub opiekunów.
Spośród nadesłanych prac komisja wybierze te najciekawsze, które zostaną nagrodzone. Autorzy prac oraz ich szkoły będą mieli szansę na udział w drugim etapie, jeśli nie zostanie on odwołany. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 5 grudnia 2024 roku w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie.
Organizatorzy serdecznie zachęcają do udziału, podkreślając, że konkurs jest doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, zdobywania wiedzy o ochronie przyrody oraz kształtowania proekologicznych postaw wśród najmłodszych.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.