Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.09.2024 16:00 0 WGC / MKS Sambor Tczew

Mistrzostwa Okręgu Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce. Tczewianie z medalami

W ostatnią sobotę sierpnia na gdańskim stadionie lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Okręgu Województwa Pomorskiego w lekkiej atletyce.

W mistrzostwach brali udział zawodnicy MKS Sambor Tczew, zdobywając kilka medali oraz plasując się na wysokich pozycjach. Złoty medal zdobyła Agata Sobkiewicz na dystansie 1000m, uzyskując 3;04.66, ustanawiając nowy rekord życiowy. Patryk Kryger zdobył srebrny medal również na dystansie 1000m, uzyskując czas 2;49,64. Zarówno Agata, jak i Patryk na co dzień trenują pod okiem trenera Eugeniusza Markowicza.

Paweł Sitkiewicz zdobył złoty medal w rzucie młotem 35.36 m oraz zajął IV miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 33,74 m. Oskar Podoba w skoku o tyczce pokonał wysokość 3.00 m i ustanowił nowy rekord życiowy obaj są podopiecznymi trenera Andrzeja Langowskiego.

Ponadto, klub MKS Sambor Tczew był reprezentowany przez Olgę Sobkiewicz na 1000m, która ustanowiła nową życiówkę 3;20,80, a w skoku w dal była VII z wynikiem 4.54, natomiast jej siostra, Agata Sobkiewicz 4.56m. Patryk Kryger w wieloskoku uzyskał wynik 10,68m, jego brat Paweł Kryger na 1000 m 3;05,55 ustanawiając nowy rekord życiowy, a Michał Serafin na tym samym dystansie uzyskał czas 3;29,87 - to też nowy rekord życiowy. W zawodach wzięła również udział Marta Połaczek, niestety nie poprawiła swojego dotychczasowego wyniku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.