Politycy nie zabijajcie polskich mediów

02.09.2024 16:00 0 MS/Starogard Gdański

Starogard Gdański gospodarzem XII Deyna Cup Junior. Młodzi piłkarze walczyli o zwycięstwo

Zakończyła się XII edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2024 w Starogardzie Gdańskim. Trzydniowe zawody zgromadziły młodych piłkarzy z różnych zakątków świata, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – U-9 i U-10. W kategorii dziewięciolatków zwycięstwo wywalczył Lech Poznań, natomiast wśród dziesięciolatków najlepsi okazali się piłkarze belgijskiej drużyny KRC Genk.

Turniej rozpoczął się 23 sierpnia od uroczystego powitania uczestników przez organizatorów oraz przedstawicieli władz samorządowych. Prezydent Miasta Starogard Gdański, Janusz Stankowiak, życzył młodym sportowcom radości z gry i podziękował organizatorom za zorganizowanie wydarzenia w rodzinnym mieście legendy polskiego futbolu, Kazimierza Deyny.

24 sierpnia odbył się historyczny, charytatywny mecz o Puchar Starosty Powiatu Starogardzkiego, zorganizowany z inicjatywy Posła na Sejm, Patryka Gabriela. Na murawie zmierzyły się drużyny Gabriel Team, złożone z parlamentarzystów, samorządowców i przyjaciół, oraz Beniaminek Team, w skład której weszli trenerzy uczestników turnieju Deyna Junior Cup. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 na korzyść Beniaminek Team, a zebrane środki przekazano na wsparcie Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Finały turnieju odbyły się 25 sierpnia, kiedy to poznaliśmy zwycięzców. W kategorii rocznika 2014 bezkonkurencyjna okazała się drużyna KRC Genk z Belgii, drugie miejsce zajęli zawodnicy Lecha Poznań, a trzecie przypadło Borussii Mönchengladbach. W kategorii 2015 triumfował Lech Poznań, drugie miejsce zdobyła drużyna CF Málaga, a trzecie Jagiellonia Białystok.

Podczas tegorocznej edycji Deyna Cup Junior 2024 nagrodzono także najlepszych zawodników i bramkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Tytuł najlepszego zawodnika w kategorii 2015 zdobył Ajtor Lopez z Málaga CF, a najlepszym bramkarzem został Maciej Janelt z Lech Poznań Football Academy. Zawodnikiem turnieju wybrano Zizi Salima z KRC Genk, natomiast Krystian Brałkowski z Jagiellonii Białystok otrzymał tytuł najlepszego bramkarza.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.