Politycy nie zabijajcie polskich mediów

10.07.2024 14:00 0 MS/Gmina Świecie

Nowoczesna stołówka w Świeciu. Rozpoczyna się modernizacja

Pixabay

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu przystąpiła do realizacji Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028. Program, realizowany w ramach modułu 3, ma na celu wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły poprzez tworzenie warunków umożliwiających uczniom spożywanie posiłków w trakcie pobytu w szkole.

Cele i zakres programu

W ramach programu, w 2024 roku, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6 im. Jana Pawła II w Świeciu otrzyma wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej. Modernizacja obejmie zarówno kuchnię, jak i jadalnię, które zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt i wyposażenie do przygotowywania i spożywania posiłków.

Planowane prace remontowo-adaptacyjne

W trakcie realizacji projektu, przewidziane są następujące prace remontowo-adaptacyjne:

Modernizacja i przebudowa wyciągu kuchennego, w tym montaż wyciągu z łapaczami tłuszczu i oświetleniem

Wymiana wentylatora dachowego

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej

Doprowadzenie do stołówki instalacji wodno-kanalizacyjnej

Wymiana wykładziny PCV

Malowanie ścian

Nowoczesne wyposażenie kuchni i jadalni

Stołówka szkolna zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt, w tym:

Szafę chłodniczą

Patelnię gastronomiczną elektryczną

Kuchnię gastronomiczną elektryczną

Robot kuchenny planetarny

Zamrażarkę skrzyniową

Stoliki z zaokrąglonymi narożnikami oraz ergonomiczne krzesła w trzech rodzajach wysokości

Szafki kuchenne i zlewozmywak z baterią kuchenną

Harmonogram i finansowanie

Termin realizacji projektu przewidziany jest od czerwca 2024 r. do grudnia 2024 r. Całkowita wartość projektu wynosi 100 822,12 zł, z czego dofinansowanie wynosi 76 502,09 zł, a wkład własny Powiatu Świeckiego to 24 320,03 zł.

Realizacja programu „Posiłek w szkole i w domu” zapewni uczniom Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 6 w Świeciu lepsze warunki do spożywania posiłków, a także przyczyni się do poprawy komfortu i jakości nauki oraz pobytu w szkole. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz przeprowadzonym pracom modernizacyjnym, stołówka szkolna stanie się miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla wszystkich uczniów.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...