Politycy nie zabijajcie polskich mediów

09.07.2024 17:00 0 MS/Gmina Czersk

Kaszubskie spotkania z folklorem świata. Czersk stolicą międzynarodowej kultury

Zdjęcie poglądowe, Pixabay

Czersk stanie się centrum międzynarodowego folkloru, goszcząc Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". OScena w Czersku będzie tętnić życiem, prezentując różnorodność kultur z całego świata.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24-28 lipca 2024 roku i obiecuje niezapomniane występy zespołów z wielu krajów, które przywiozą ze sobą swoje unikalne tradycje i zwyczaje.

Wśród zaproszonych gości znajdą się

Die Spelewei z Belgii - znany zespół, który przybliży widzom bogate dziedzictwo belgijskiego folkloru.

Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel z Estonii - grupa prezentująca estońskie tańce ludowe, charakteryzujące się dynamicznymi ruchami i barwnymi strojami.

Grup de Danses Tradicionals I’Arenilla z Hiszpanii - zespół, który pokaże piękno hiszpańskich tańców ludowych, pełnych pasji i energii.

Rangsagar Performing Arts z Indii - artyści, którzy przeniosą widzów do Indii poprzez swoje barwne i pełne gracji występy.

Cultural and Artistic Association Stobi z Macedonii Północnej - grupa, która zaprezentuje tradycyjne macedońskie tańce i muzykę.

Ballet Saly Velingara z Senegalu - zespół, który wprowadzi widzów w afrykański klimat dzięki rytmicznym tańcom i bębnom.

Bihari János Táncegyüttes z Węgier - zespół taneczny, który pokaże bogactwo węgierskiego folkloru poprzez dynamiczne układy taneczne.

Festiwal to doskonała okazja, by zanurzyć się w kulturowym bogactwie różnych narodów, poznać ich muzykę, tańce i tradycje. Każdy z zespołów wniesie na scenę swoją unikalną energię i ducha swojego regionu, tworząc niesamowitą atmosferę pełną kolorów, muzyki i tańca.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" to nie tylko występy, ale także możliwość spotkania z artystami, uczestniczenia w warsztatach i degustacji regionalnych potraw. To wydarzenie, które łączy ludzi poprzez kulturę i tradycje, przypominając o pięknie różnorodności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...