Politycy nie zabijajcie polskich mediów

09.07.2024 10:00 0 MS/KPP w Chojnicach

Tragiczny wypadek w powiecie chojnickim. Motorowerzysta walczy o życie

Zdjęcie: KPP w Chojnicach

Policjanci badają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na drodze gruntowej w miejscowości Kruszyn. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 33-letni kierowca audi nieprawidłowo wykonał manewr wymijania, uderzając w jadący z naprzeciwka motorower.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Szczegóły zdarzenia

7 lipca około godziny 19:00, oficer dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze gruntowej w miejscowości Kruszyn. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że 33-letni kierowca audi podczas nieprawidłowego wymijania uderzył w nadjeżdżający motorower marki Junak, którym kierował 17-latek. Poszkodowany motorowerzysta został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala.

Działania policji

Policjanci na miejscu zdarzenia zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów. Funkcjonariusze sporządzili dokładne oględziny rozbitych pojazdów. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku.

Apel policji

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz odpowiedzialne zachowanie mogą uratować życie i zdrowie nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...