Politycy nie zabijajcie polskich mediów

07.07.2024 08:00 0 WGC / KPP Tczew

22 osoby poszukiwane w powiecie tczewskim trafiły za kratki

fot. KPP Tczew

W ciągu ostatnich kilku dni tczewscy policjanci z zespołu wywiadowczego zatrzymali 22 osoby poszukiwane na podstawie nakazów doprowadzenia. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw i wykroczeń, m.in. kradzieży, uchylania się od alimentacji czy przestępstwa narkotykowego. Wśród nich była jedna kobieta, która trafiła za kratki za naruszenie powagi czynności sądowych.

Do policjantów z Tczewa każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania.

Celem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności – mówi sierż. Katarzyna Ożóg z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. – Policjanci z zespołu wywiadowczego tczewskiej komendy mieli ostatnie kilka dni pełne sukcesów w zakresie zatrzymywania osób poszukiwanych. W wyniku szeroko zakrojonych działań, w ręce stróżów prawa trafiły 22 osoby, które były skazane przez sądy za różnorodne przestępstwa i wykroczenia.

Osoby te były poszukiwane za kradzieże, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, oszustwa podatkowe oraz znęcanie się. Policjanci podają, że najmniejszy wyrok, czyli kilka dni więzienia, otrzymał 48-latek za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Najwyższy wyrok, 1,5 roku więzienia, został nałożony na 40-letniego mężczyznę za posiadanie narkotyków. Wśród zatrzymanych byli również dwaj bracia w wieku 44 i 50 lat, którzy zostali skazani odpowiednio na 10 i 7 dni więzienia za niezachowywanie ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Najmłodszą osobą ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości był 21-latek, który kolejne 15 dni spędzi za kratkami za kradzieże sklepowe.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...