Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.07.2024 19:00 0 MS/Gmina Czersk

Zabawa, sport i muzyka. Jak Czersk będzie świętować 98. urodziny

Pixabay

Czersk obchodzi swoje 98. urodziny! Plac im. Hm. Józefa Piekarka stanie się centrum radosnych obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, który zadowoli każdego – od najmłodszych po seniorów.

Poranne rozpoczęcie i jarmark urodzinowy

Świętowanie rozpocznie się 6 lipca o godzinie 9:00 od Czerskiego Jarmarku Urodzinowego. Będzie to doskonała okazja do zakupu lokalnych produktów, w tym słynnych laczków produkowanych przez Spółdzielnię Inwalidów "Równość". Jarmark potrwa do godziny 14:00, zapewniając uczestnikom możliwość nabycia unikalnych wyrobów i wsparcia lokalnych rzemieślników.

Sportowe emocje i edukacja leśna

O godzinie 11:00 wystartuje I Turniej Grand Prix w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza Czerska. Równocześnie, od 11:00 do 15:00, będzie można odwiedzić stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Czersk, które przybliży pracę leśników i ich wkład w ochronę przyrody.

Animacje i dyktando

Dla najmłodszych zaplanowano animacje, gry i zabawy oraz warsztaty plastyczne, które rozpoczną się o godzinie 12:00. Natomiast o 16:00 odbędzie się "Dyktando o Złote Pióro Burmistrza", które sprawdzi ortograficzne umiejętności mieszkańców.

Uroczyste otwarcie i koncerty

Oficjalne obchody urodzinowe rozpoczną się o 17:00 wraz z uroczystym otwarciem i tradycyjnym urodzinowym tortem. W trakcie ceremonii, ks. Zbigniew Straszewski, proboszcz Parafii pw. Marii Magdaleny w Czersku, otrzyma medal „Zasłużony dla Czerska”. Zostaną także ogłoszone wyniki konkursu na „Najpiękniejszy Ogród Gminy Czersk – Edycja 2024”.

Wieczór z muzyką i zabawa

Od godziny 18:00 scena będzie pełna występów artystycznych. Zobaczymy m.in. Chór Lutnia, dzieci z grup baletowych GCK w Czersku oraz pokazy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Czerska”. Na finał wieczoru zaplanowano koncerty – o 20:00 wystąpi Rui Carlos Ferreira z ex Bad Boys Blue, a o 21:30 na scenie pojawią się Kalwi & Remi, zapewniając energetyczne zakończenie dnia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...