23.05.2024 11:00 8 TS

Sąd Najwyższy oddalił kasację ws. Krystiana W.

źródło: telewizjattm.pl

Wyrok 2,5 roku pozbawiania wolności dla Krystiana W., znanego jako 'Krystek', za nagabywanie nieletnich przez internet jest ostateczny. Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie 'łowcy nastolatek'.

Jak poinformował PAP kasacja na korzyść 'Krystka' rozpatrywana przez Sąd Najwyższy była na posiedzeniu niejawnym. Chodzi o nagabywanie młodych dziewczyn za pośrednictwem mediów społecznościowych. W tym przypadku 'łowca nastolatek' usłyszał wyrok 2,5 lat pozbawienia wolności. SN podtrzymał tę karę.

Przypomnijmy, że w innym procesie Krystian W. usłyszał w Sądzie Rejonowym w Wejherowie wyrok 15 lat więzienia. Mężczyzna oskarżony był o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Miał dopuścić się gwałtów oraz współżycia z dziewczętami poniżej 15. roku życia. Pokrzywdzone zostały co najmniej 33 kobiety, z czego większość nie była pełnoletnia, a pięć nie miało ukończonych nawet 15 lat.

„Krystek” miał działać na terenie Trójmiasta i województwa pomorskiego w latach 2006–2015. Wedle zeznań pokrzywdzonych i świadków, miał m.in. oferować pracę nastolatkom. Później wykorzystywał je seksualnie i szantażował upublicznieniem kompromitujących nagrań czy zdjęć. Inne zarzuty, które usłyszał Krystian W., obejmują oszustwa, wyłudzenia, składanie fałszywych zeznań czy zastraszanie świadków.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...