22.05.2024 13:00 0 MS

Co zobaczyć na Kociewiu? Podpowiadamy!

GoogleMaps

Kociewie, urocza kraina, obok Kaszub jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów Pomorskiego. Ponieważ do wakacji i turystycznych wyjazdów coraz bliżej, przypominamy atrakcje tego regionu. Wybierając się na Kociewie, koniecznie musisz odwiedzić kilka wyjątkowych miejsc.

Starogard Gdański. Stolica Kociewia

Starogard Gdański, miasto Kazimierza Górskiego, oferuje wiele atrakcji. Jego średniowieczny układ urbanistyczny, piękny rynek oraz liczne zabytki, takie jak gotycki kościół Świętego Mateusza czy pałac Gehertów, to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągają turystów do tego malowniczego miasta.

Grodzisko w Owidzu

Grodzisko w Owidzu, choć nowo zrekonstruowane, przenosi w czasy wczesnośredniowieczne, oferując zwiedzanie z przewodnikiem, tradycyjne gry i stroje z epoki. Miejsce to zachwyca swoją atmosferą i malowniczym położeniem. Warto również odwiedzić Muzeum Mitologii Słowiańskiej, które, choć młode, oferuje fascynujące zanurzenie w dawnych wierzeniach.

Pelplin. Duchowa stolica regionu

Pelplin to duchowa stolica Kociewia, znana z gotyckiej Bazyliki Katedralnej wybudowanej przez Cystersów. W bazylice znajduje się słynny obraz Hermana Hana „Koronacja Najświętszej Maryi Panny”.

Muzeum Diecezjalne w Pelplinie posiada jedyny w Polsce egzemplarz Biblii Gutenberga, co czyni je obowiązkowym punktem zwiedzania dla miłośników historii.

Zamek Gniew

Gniew to urokliwe miasteczko nad Wisłą z dominującą twierdzą krzyżacką – Zamkiem Gniew. To miejsce oferuje turnieje rycerskie, jarmarki oraz inscenizacje bitew, umożliwiając aktywne poznawanie historii. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą tu skorzystać z lekcji jazdy konnej, rejsów gondolą po Wiśle czy wycieczek rowerowych.

Tczew - Miasto nad Wisłą

Tczew to miasto, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Znajduje się tu zabytkowy most drogowy z XIX wieku oraz Muzeum Wisły, poświęcone królowej polskich rzek. W Centrum Konserwacji Wraków Statków można zobaczyć kolekcję łodzi z całego świata.

Arboretum Wirty

Arboretum Wirty, założone w XIX wieku, jest miejscem, gdzie rosną ponad 100-letnie drzewa północnoamerykańskie, imponujące swoją wysokością i potężnymi pniami. To idealne miejsce dla miłośników przyrody.

Osiek. Wypoczynek nad jeziorem

Osiek, położony nad jeziorem Kałębie, zwanym Kociewskim Morzem, to popularne miejsce letniego wypoczynku. Latem oferuje idealne warunki do kąpieli, kajaków, windsurfingu i żeglowania. Jesienią przyciąga grzybiarzy, a zimą – bojerowców. Wiosna to doskonały czas na leśne wycieczki na świeżym powietrzu.

Turystyczne wypady na Kociewie

Planując turystyczne wypady po kraju, warto rozważyć mniej oblegane, ale równie atrakcyjne miejsca jak Kociewie. Oprócz unikania tłumów i wysokich cen, region ten oferuje bogactwo atrakcji i możliwość aktywnego wypoczynku. Nawet krótki pobyt w Starogardzie Gdańskim i okolicach może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń, które na pewno zachęcą do powrotu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...