22.05.2024 09:00 0 MS/KPP Straży Pożarnej w Tczewie

Tragiczny pożar w powiecie tczewskim. Nie żyją dwie osoby

Zdjęcie: KPP Straży Pożarnej Tczew

W Tczewskich Łąkach, w powiecie tczewskim, doszło do tragicznego pożaru, w wyniku którego życie straciły 33-letnia kobieta i jej 6-letnia córka. Pożar wybuchł w budynku mieszkalnym połączonym z warsztatem.

Zdjęcie: KPP Straży Pożarnej Tczew

Szybka reakcja straży pożarnej

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze 22 maja około godziny 4:00 nad ranem. Na miejsce natychmiast wysłano 10 zastępów straży pożarnej. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, ogień obejmował już budynek warsztatowy i mieszkalny.

Tragiczne skutki pożaru

Jak przekazał oficer prasowy Straży Pożarnej w Tczewie kpt. Michał Myrda, w środku budynku strażacy odnaleźli ciała 33-letniej kobiety i jej 6-letniej córki.

45-letni mężczyzna z poważnymi poparzeniami został przewieziony do szpitala.

Zdjęcie: KPP Straży Pożarnej Tczew

Dalsze działania na pogorzelisku

Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych na pogorzelisku. Ma to pomóc policji i prokuraturze w prowadzeniu dalszych czynności. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Ustalał ją będzie biegły.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...