20.04.2024 13:00 0 MS

Zaproszenie do tańca. Przegląd taneczny w Starogardzkim Centrum Kultury

Zdjęcie: SCK

Starogardzkie Centrum Kultury ogłasza VII Przegląd Działań Tanecznych SCK pod nazwą "Sala 215". To wydarzenie jest okazją do podziwiania talentów tanecznych uczestników zajęć tanecznych, prowadzonych przez instruktorów i trenerów z SCK, oraz do zapoznania się z ofertą tego centrum dla osób zainteresowanych nauką tańca.

Podczas Przeglądu zaprezentują się uczestnicy zajęć tanecznych, prowadzonych przez instruktorów i trenerów z SCK. Na scenie zobaczymy tancerki baletowe, solistki, solistów, pary trenujące taniec towarzyski oraz tancerzy hip hop dance. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, instruktorów i trenerów z SCK, którzy pomagają rozwijać umiejętności swoim podopiecznym w różnych technikach tanecznych.

Zdjęcie: SCK

Centrum uwzględnia w swojej ofercie zarówno kursy tańca towarzyskiego, jak i treningi innych technik tanecznych. Sala nr 215, znana także jako sala baletowa lub sala lustrzana, od lat 90. jest miejscem, gdzie odbywają się zajęcia z tańca. To właśnie tam tancerze doskonalą swoje umiejętności, korzystając z odpowiednio wyposażonej przestrzeni.

Przegląd Działań Tanecznych odbędzie się w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, przypadającego 29 kwietnia. Jest to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, działającego pod auspicjami UNESCO, ku czci wielkiego reformatora sztuki tańca, Jeana-Georgesa Noverre'a.

Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia 2024 roku o godz. 16:00 na sali widowiskowej SCK, a wstęp jest wolny.

To nie tylko wyjątkowa okazja do obcowania z talentami tanecznymi lokalnej społeczności, ale także możliwość zapoznania się z bogatą ofertą zajęć tanecznych prowadzonych przez SCK dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z tańcem.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...