23.02.2024 12:45 0 MS

Uwaga na oszustów! Próby wyłudzenia kodów do wpłat wysyłanych z mediów społecznościowych

Pixabay

Cyberprzestępstwa to coraz poważniejszy problem. Jedną z metod na cyberoszustwa jest prośba o wpłatę wysłana przez konto w mediach społecznościowych. Uważajmy! Prośba o kod może pochodzić ze skradzionego konta społecznościowego.

O co dokładnie chodzi w tych próbach wyłudzenia?

Osoby, podszywając się pod znane marki, celebrytów lub nawet konta znajomych, wysyłają wiadomości prywatne do użytkowników mediów społecznościowych. Treść tych wiadomości najczęściej sugeruje, że użytkownik wygrał jakąś nagrodę, w tym przypadku często są to kody do wpłat w popularnych aplikacjach finansowych lub kryptowalutach. Aby otrzymać nagrodę, użytkownik musi podać swój numer telefonu w celu potwierdzenia tożsamości. Niestety, to prowadzi do subskrypcji płatnych usług lub prób wyłudzenia dodatkowych danych osobowych.

Próbę wyłudzenia w ten sposób przedstawia ten film.

Aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę oszustów, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad

Sprawdź źródło: Upewnij się, że wiadomość pochodzi od oficjalnego konta danej firmy lub osoby publicznej.

Nie podawaj danych osobowych: Nie udostępniaj swojego numeru telefonu, adresu email ani żadnych innych danych osobowych w odpowiedzi na podejrzane wiadomości.

Ostrzeż innych: Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, poinformuj o tym swoich znajomych i rodzinę, aby zapobiec dalszym przypadkom oszustw.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookoweji mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.