24.02.2024 07:00 2 TS/KMP Gdańsk

Ukradł szampana. Teraz może trafić na 7,5 roku za kratki

źródło: KMP Gdynia

Do policyjnego aresztu trafił 42-latek podejrzany o kradzież szampana wartego 2,4 tys. złotych. Nie tylko wyskokowo napój stał się łupem 42-latka. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Policjanci pojechali do jednego z supermarketów w Gdańsku na zgłoszenie o kradzieży wina za 300 zł.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna został rozpoznany przez pracowników sklepu, jako sprawca kradzieży szampana wartości prawie 2400 złotych, a do zdarzenia doszło 29 stycznia. Gdańszczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Podejrzany usłyszał zarzut za kradzież szampana. Jednak z uwagi na fakt, że był już karany za przestępstwa podobne, za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili także, że 42-latek 1 grudnia 2023 roku na terenie jednej ze stacji paliw ukradł ponad 68 litrów paliwa wartego ponad 460 złotych, a podczas kradzieży poruszał się pojazdem, na którym miał założone tablice rejestracyjne innego samochodu - wyjaśnia Ciska.

42-latek został przesłuchany jako sprawca wykroczenia kradzieży paliwa. Następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu.

Za kradzież warunkach recydywy grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności. Za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.