23.02.2024 11:10 0 MS/KPP w Świeciu

Narkotyki w Świeciu. Zabezpieczono je podczas kontroli drogowej

Zdjęcie: KPP w Świeciu

We wtorek 20 lutego 2024 roku ok godz. 21.00 policjanci z komendy w Świeciu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw pasatem. Ich uwagę przykuło nerwowe zachowanie 36-letniego kierowcy. Przeszukali więc pojazd pod kątem posiadania zakazanych substancji.

Funkcjonariusze mieli rację. Przy mężczyźnie znaleźli worek foliowy wypełniony białym proszkiem. 36-letni mieszkaniec gminy Świecie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wstępna analiza zabezpieczonych środków wykazała, że jest to amfetamina. Do policyjnego depozytu trafiło jej ponad 70 gramów.

21 lutego sprawcy postawiono zarzuty. Odpowie za posiadanie znacznej ilości zakazanych środków. Wobec 36-latka prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Dozorowanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomnina, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.