06.02.2024 12:49 0 MW/KPP Tczew

Za kradzież rowerów odpowiedzą w recydywie

Fot. KPP w Tczewie

Dwa jednoślady w różnym czasie padły łupem dwójki złodziejaszków w wieku 36- i 48 lat. Mężczyzni odpowiedzą za to przestępstwo w warunkach recydywy. Grozi im za to do 7,5 roku więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili tożsamość dwóch mężczyzn winnych kradzieży dwóch jednośladów. Pierwsza kradzież roweru o wartości 1500 zł miała miejsce 27 grudnia ub. roku. Do drugiej kradzieży doszło pod koniec stycznia br. r. gdzie sprawca zabrał rower warty 1200 zł. z klatki schodowej w budynku mieszkalnym.

Fot. KPP w Tczewie

W trakcie jednego dnia policjanci zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji mężczyzn w wieku 36 i 48 lat.

Obaj usłyszeli zarzut kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia. Ze względu na to, że mężczyźni byli już wcześniej skazani za podobne przestępstwa, sąd może zwiększyć karę nawet o połowę- powiedziała sierż. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.