23.01.2024 13:40 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Mokra robota włamywaczy ze Starogardu Gdańskiego. Kradli baseny

Zdjęcia: KPP Starogard Gdański

Do nietypowej kradzieży doszło 20 stycznia 2024 roku. Dwóch sprawców włamało się do magazynu jednego ze sklepów w Starogardzie i ukradło dwa baseny ogrodowe. Natychmiast potem się zmyli.

W czasie minionego weekendu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie w sprawie włamania do magazynu sklepowego.

Nietypowa kradzież

Sprawcy zanurzyli się w mrok nocy, pokonali sklepowe zabezpieczenia i ukradli 2 baseny ogrodowe o wartości blisko 2 tys. zł.

Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni, którzy w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili rysopisy oraz personalia sprawców tego przestępstwa.

Śledztwo upłynęło wartko i już 22 stycznia przed południem policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Udało się również odzyskać skradzione w wyniku włamania baseny.

Sprawcy w wieku 34 i 38 lat ukryli swoje łupy w jednym z pustostanów. Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do komendy, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.