18.01.2024 12:19 0 MS/KPP w Świeciu

Wystarczyły uchylone drzwi. Ukradli telewizor starszemu mężczyźnie w Dragaczu

Zdjęcia: KPP Świecie

65-letni mieszkaniec gminy Dragacz tylko na chwilę wyszedł z domu, nie zamykając za sobą drzwi. Chciał tylko wyprowadzić psa na spacer. Ten moment wykorzystali złodzieje, wynosząc z jego domu telewizor. Zostali jednak zauważeni.

15 stycznia 2024 roku około 16:00 w gminie Drgacz doszło do kradzieży telewizora. 65-latek wyszedł wyprowadzić psa na spacer i zostawił uchylone drzwi.

Zakradli się do domu

Dwóch młodych mężczyzn wykorzystało moment nieuwagi właściciela mieszkania i zakradło się. Wynieśli telewizor. Jednak zostali zauważeni.

65-latek próbował odzyskać swoją własność. Jednak złodzieje nie chcieli oddać telewizora. Pobili starszego mężczyznę i uciekli.

Szybka akcja policji

Ofiara powiadomiła policję. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Tymczasem funkcjonariusze zaczęli patrolować ulice. Szybko odkryto sprawców, którzy szli przez miejscowość z łupem "pod pachą"

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 23 i 24-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut kradzieży rozbójniczej. — czytamy w komunikacje policji.

Mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]). Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.