18.12.2023 10:39 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Policja ze Starogardu odnalazła złodzieja roweru. Sprawca stanie przed sądem rodzinnym

Zdjęcie: KPP w Starogardzie Gdańskim

Do starogardzkiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru, Właścicielowi pojazdu ukradziono go spod szkoły, gdzie się uczył. 11-latek był na lekcjach, gdy sprawca dokonał kradzieży.

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia na terenie jednej ze starogardzkich szkół. Złodziej wykorzystał fakt, że młody właściciel roweru przebywał w tym czasie na zajęciach lekcyjnych.

Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę 1000 złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, ustalili wstępne okoliczności zdarzenia oraz zajęli się typowaniem sprawcy.

Nieletni złodziej

Poczynione ustalenia oraz właściwa praca zarówno operacyjna, jak i czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy z zespołu ds. nieletnich starogardzkiej komendy, pozwoliły wytypować personalia podejrzanego.

Sprawcą okazał się 11-letni mieszkaniec Kociewia. Mundurowi odzyskali również utracony w wyniku kradzieży rower. Jednoślad wrócił już do swojego prawowitego właściciela. O całej sprawie funkcjonariusze poinformowali sąd rodzinny, który zadecyduje teraz o dalszym losie nieletniego.

Policjanci przypominają, że kradzież szkodzi innym oraz niesie ze sobą konsekwencje prawne i negatywnie wpływa na społeczeństwo. Pamiętajmy, że uczciwość oraz poszanowanie cudzej własności są fundamentem silnej społeczności i budują poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. — informuje asp. sztab. KPP w Starogardzie Marcin Kunka.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.