25.11.2023 17:00 1 TS, ab

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku oficjalnie otwarty! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Włącz filmik

fot. Jakub Szumilas

W sobotę, 25 listopada 2023 roku, oficjalnie został otwarty Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Na odwiedzających poza stoiskami oferującymi upominki, świątecznymi dekoracjami, czeka też wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia funkcjonowania jarmarku.

Atrakcje na scenie głównej

W każdy wtorek fani muzyki będą mogli posłuchać koncertów świątecznych, w tym m.in. Zespołu Słowiańska Dusza Świątecznie. Nie zabraknie też Gospelowego Kolędowania, czy Kolędowania z Chórem GUMED.

Z kolei w "rozśpiewane środy" odwiedzający będą mogli chwycić za mikrofony i wyśpiewać najpiękniejsze, polskie i zagraniczne hity świąteczne na świątecznym karaoke.

"Magiczne czwartki" zapewnią natomiast niespodzianki w postaci Teatru Ognia czy parady. Będą to dni otwarte dla promocji szkół, instytucji z ofertą popołudniowych zajęć dla dzieci i dorosłych.

W piątki nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będą animacje z Akademią Zabawy i Edukacji Wykrzyknik,. Nudzić nie będą się też starsi uczestnicy jarmarku, którzy będą mogli wziąć udział w wieczornych potańcówkach przy świątecznej muzyce serwowanej przez DJ-ów.

Soboty zapewnią sporo emocji z dziedziny kultury. Nie zabraknie występów Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk oraz Neptuna. Odbywać się będą także akcje charytatywne i wolontaryjne. Na scenie ku uciesze najmłodszych pojawi się też św. Mikołaj.

Niedziele zaoferują atrakcje dla całych rodzin. Dzieci i ich rodzice będą mogli obejrzeć spektakle i wziąć udział w animacjach w wykonaniu Teatru Qfer, posłuchać kolędowania z Carillonem czy bawić się z Caritas, który będzie m.in. promować działania wolontariatu.

Wielka Zbrojownia. Będą kreatywne warsztaty i strefa chilloutu

Tradycyjnie nie zabraknie też wydarzeń na terenie Wielkiej Zbrojowni. Podczas warsztatów świątecznych będzie można przygotować ozdoby z Gdańskim Archipelagiem Kultury czy stroiki z Lasami Państwowymi. Warsztaty rękodzieła poprowadzi Lokalny Ośrodek Integracyjny Dla Osób Z Upośledzeniem Umysłowym.

W Wielkiej Zbrojowni organizatorzy przygotowali również dla uczestników wyjątkową strefę chillout z licznymi atrakcjami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku potrwa do soboty, 23 grudnia 2023 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...