23.11.2023 11:25 1 MS/SKS FULIMPEX Starogard Gdański

SKS Fulimpex Starogard Gdański wygrał na wyjeździe z klubem Niedźwiadki Chemart Przemyśl

pixabay

Koszykówka. Klub Fulimpex Starogard Gdański wygrał z klubem Niedźwiadki Chemart Przemyśl. Spotkanie zakończyło się wynikiem 81:57.

W dniu 22.11.2023 odbył się mecz pomiędzy drużynami Niedźwiadki Chemart Przemyśl oraz Fulimpex Starogard Gdański znanym jako Kociewskie Diabły. Klub ze Starogardu dominował przez całe spotkanie, był lepszy w każdej kwarcie oraz w każdym elemencie gry.

Podopieczni trenera Kamila Sadowskiego rozgrywali mecz pewnie, prowadząc od samego początku. W ciągu spotkania ani razu nie doszło do zmiany prowadzenia. Po pierwszej kwarcie zespół ze Starogardu wygrywał 31:18, po drugiej 47:31, po trzeciej 65:45, by cały mecz zwyciężyć 81:57.

Najwięcej punktów, 17, zdobył Wojciech Czerlonko oraz Benjamin Didier-Urbaniak, który nazbierał 15. W czwartej kwarcie zespół odnotował najwyższe prowadzenie w meczu, 81:53, wyprzedzając rywali o 28 punktów.

Kociewskie Diabły po 11 rozegranych meczach mają 18 punktów i brakuje im 2 oczek do lidera tabeli. 26 listopada zmierzą się z Górnikiem Wałbrzych.