22.11.2023 09:50 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Śmiertelny wypadek na autostradzie A1 w powiecie starogardzkim

KPP w Starogardzie Gdańskim

44-letni kierowca volkswagena zginął w wypadku na autostradzie A1 w powiecie starogardzkim. Jego auto uderzyło w tył naczepy samochodu ciężarowego marki Man.

21 listopada w okolicach godziny 12:00 na 28 kilometrze autostrady A1 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, jadąc prawym pasem w kierunku Gdańska, uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego marki Man. Obrażenia, jakich doznał kierowca osobowego volkswagena, okazały się śmiertelne.

Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady kryminalistyczne, które mogą okazać się pomocne w wyjaśnieniu dokładnych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Jak informuje oficer prasowy starogardzkiej policji asp. sztab. Marcin Kunka: "56-latek, który kierował ciągnikiem siodłowym, został zbadany na zawartość alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu uszkodzonych pojazdów."

Obecnie droga jest już przejezdna.

Jesienna aura sprawia, że na dłuższych trasach jesteśmy bardziej zmęczeni i znużeni drogą. To szczególna pora roku, w której warunki na drodze mogą ulec gwałtownym zmianom. Dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy o tym, aby przed daleką podróżą być wypoczętym, a w czasie drogi robić krótkie postoje.

Drogi szybkiego ruchu oraz autostrady, to specyficzne ciągi komunikacyjne, na których ruch pojazdów odbywa się z większą niż zwykle prędkością, dlatego należy zawsze pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Nie zapominajmy o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem, a chwila nieuwagi i roztargnienia może być przyczyną tragedii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...