Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.11.2023 11:08 0 MS/Centrum Kultury w Świeciu

Pokaz filmu "Kajtek Czarodziej" w kinie Wrzos w Świeciu

pixabay

Kino Wrzos w Świeciu zaprasza dzieci i nie tylko na film "Kajtek Czarodziej". Pokaz odbędzie się w ramach akcji "Kino przyjazne sensorycznie."

O czym jest film "Kajtek Czarodziej"?

Jak możemy wyczytać z opisu dystrybutora, Kajtek to niesforny chłopak, mieszkający z ojcem i babcią. Pewnego dnia odkrywa w sobie magiczne moce. Wykorzystuje je oczywiście do rozprawy z nielubianymi nauczycielami i szkolną społecznością. Jednak wkrótce o moce Kajtka zaczną rywalizować siły dobra i zła. Co wybierze chłopak?

Co to jest kino przyjazne sensorycznie?

Jest to odmiana seansu filmowego adresowana do widzów (najczęściej młodszych) z zaburzeniami w zakresie przetwarzania sensorycznego, głównie w spektrum autyzmu oraz z zespołem Aspergera.

W jaki sposób kino przyjazne sensorycznie różni się od tradycyjnych seansów?

Podczas specjalnych seansów dźwięk jest przyciszony, aby nie ogłuszał widzów, a światła jedynie przygaszone, żeby zmniejszyć kontrast pomiędzy ekranem a otoczeniem. Ważny jest też brak absolutnej ciszy. Widzowie mogą komentować na głos, chodzić po sali i otwarcie wyrażać emocje. Przed seansem nie są wyświetlane reklamy, a do kina można przynieść swoje własne przekąski. To wszystko sprawia, że widzowie mogą czuć się komfortowo podczas seansu.

Dzięki kinu przyjaznemu sensorycznie osoby z trudnościami w przyswajaniu i przetwarzaniu bodźców mogą uczestniczyć w kulturze. Kino Wrzos w Świeciu jest jednym z kilkudziesięciu takich kin w Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...