17.11.2023 10:28 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Razem dla bezpieczeństwa. Starogardzka policja rekrutuje!

Starogardzka policja

Jeśli chcesz chronić ludzi, dbać o porządek i bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewnić sobie stabilizację finansową i możliwości rozwoju, to starogardzka policja zaprasza!

Początkiem starań o wstąpienie w szeregi Policji jest złożenie dokumentów w Zespole do spraw Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub w jednej z komend miejskich/powiatowych naszego województwa. Dokumenty można również wysłać pocztą elektroniczną pod adres [email protected]

Jakie są kolejne kroki rekrutacji?

Po złożeniu dokumentów czeka nas rozmowa wstępna i sprawdzenie danych zawartych w kwestionariuszu. Następnie kandydaci biorą udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym otrzymują niezbędne informacje do dalszego procesu rekrutacji. Po zakończeniu tych czynności kierowani są do szkoły policji, gdzie odbywają się kolejne etapy rekrutacji.

Jak wygląda test?

Test z wiedzy ogólnej składa się z 40 pytań. Tematyka obejmuje zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Po jego zakończeniu kandydaci przystępują do testu ze sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund. Normy czasowe, jak i wymagania przy poszczególnych zadaniach są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn. Warto wiedzieć, że co wtorek i czwartek można uczestniczyć w zajęciach na hali gimnastycznej KWP w Gdańsku, gdzie instruktorzy odtworzą dla wszystkich chętnych próbny test sprawności fizycznej, dający możliwość sprawdzenia swojej kondycji. Następnie kandydaci przystępują do testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatnim etapem jest ocena stanu zdrowia kandydata przez komisję lekarską.

Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia, pomagać i służyć na rzecz mieszkańców naszego województwa, dbać o ich bezpieczeństwo oraz strzec porządku publicznego ,,zostań jednym z nas". Policja zaprasza w swoje szeregi. Warto podkreślić, że początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) może zarobić nawet 4 900 zł netto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...