Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.11.2023 09:22 0 MS/Starogard Gdański

Starogard zapewnia, że jest przygotowany do zimy

pixabay

Za nami już połowa listopada, a to znaczy, że wkrótce spadnie pierwszy śnieg. Starogard Gdański zapewnia, że zima miasta nie zaskoczy.

Jak możemy przeczytać na stronie Starogardu, miasto jest w pełni gotowe na nadejście zimy. Przygotowanych jest prawie 20 pojazdów odśnieżających. Zapewniono skrzynie z piaskiem oraz materiały do usuwania oblodzeń. Służby oraz zarządcy dróg zapewniają gotowość do akcji.

16 listopada odbyło się spotkanie wiceprezydenta miasta z przedstawicielami służb porządkowych, służb ratowniczych, obrony cywilnej, a także zarządcami dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminy wiejskiej i dróg wewnętrznych. Na spotkaniu każda ze służb przedstawiła swoje przygotowanie na nadchodzący okres.

Zimowe obowiązki każdego obywatela

Pamiętajmy, żeby koniecznie, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, wymienić opony na zimowe. To bardzo ważne! Oblodzenia jezdni wydłużają czas hamowania, dlatego znaczące jest dostosowanie opon do warunków. Ważne jest też odśnieżania we własnym zakresie. Nie zapominajmy, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminem czystości w mieście, również właściciele nieruchomości mają obowiązek odśnieżania dróg i chodników w granicach swoich posesji. Obowiązkiem każdego jest oczyszczanie ze śniegu oraz lodu chodników znajdujących się bezpośrednio przy granicy nieruchomości, niezależnie od tego czyją własność stanowią. Bierzmy pod uwagę, że każdy właściciel obiektu ma obowiązek odśnieżenia terenów przyległych do jego nieruchomości.

Nie utrudniajmy pracy służbom. Nie zostawiajmy aut wzdłuż ulicy, parkujmy rozważnie, zwłaszcza na noc.

Przydatne numery

Drogi krajowe: Obwód Drogowy w Bytonii telefon 504 352 590 Drogi wojewódzkie: Rejon Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim telefon 58 56 269 70 oraz 609 690 207 Drogi powiatowe: Powiatowy Zarząd Dróg w Starogardzie Gdańskim telefon 58 532 14 01

Musimy pamiętać, że odśnieżanie dróg ma swoją hierarchię priorytetowości. Na początku śnieg będzie usuwany z najważniejszych ulic czyli publicznych z nawierzchnią bitumiczną. To po nich jeżdżą autobusy, są więc niezwykle ważne jako powszechnie dostępne. Następne w kolejności są drogi utwardzone oraz gruntowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...