Politycy nie zabijajcie polskich mediów

16.11.2023 11:48 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Starogard Gdański - poszukiwania zakończone szczęśliwie

Starogardzka policja

15 listopada dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wyszedł z domu, informując, że chce targnąć się na swoje życie. Komendant natychmiast ogłosił alarm dla 3 podległych posterunków.

Późnym popołudniem w środę 16 listopada został ogłoszony alarm dla kilku posterunków policji w powiecie starogardzkim. Na miejsce skierowano 11 funkcjonariuszy, a także przewodnika z psem patrolowo-tropiącym. Policjanci po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji i po ustaleniu jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Nowy pies patrolowo-tropiący, o imieniu Ugo, otrzymał od swojego przewodnika do powąchania zapach odzieży zaginionego mężczyzny.

Starogardzka policja

Dzięki szybkiej akcji działania zakończyły się w bardzo krótkim czasie. Szybko odnaleziono 29-letniego mieszkańca gminy Lubichowo. Ukrywał się on w gęstych krzakach, a po odnalezieniu był bardzo zdenerwowany i pobudzony. Mieszkaniec Kociewia trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką. Jego zdrowiu ani życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Dwuletni Ugo pełni służbę od września tego roku i w tej akcji bardzo się przydał, od razu podejmując trop. Szybkie zakończenie akcji było możliwe tylko dzięki owczarkowi niemieckiemu, którego nos idealnie doprowadził go do poszukiwanego.

Starogardzka policja przypomina, że cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego— tel. 800 70 2222. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego. Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...