15.11.2023 15:40 1 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

Starogardzka policja przeprowadzi działania pod nazwą Bezpieczny Pieszy

Starogardzka policja

Już 16 listopada starogardzka drogówka przeprowadzi wzmożone działania pn. „Bezpieczny pieszy". Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

W czwartek 16 listopada policjanci ruchu drogowego ze starogardzkiej policji przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Mimo że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Celem policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Działania wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...