15.11.2023 12:34 0 MS/KPP w Świeciu

Współpraca policjantów ruchu drogowego ze Świecia i Torunia

pixabay

Policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED w Świeciu i Toruniu połączyli swoje siły aby zadbać o bezpieczeństwo na trasach DK 91. Jaki efekt przyniosła ta współpraca?

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Świeciu: "droga krajowa nr 91 jest bardzo popularna i intensywnie uczęszczana. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących nimi kierowców i ich pasażerów, funkcjonariusze ze Świecia podczas patroli współpracowali z policjantami z Torunia. Siły połączyli policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład elitarnej grupy SPEED."

Czym są grupy Speed? To oczywiście specjalne oddziały policji, które powstały do wyłapywania piratów drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego, ale nie tylko, mają za zadanie patrolować ulice i wyszukiwać zachowania niebezpieczne na drodze.

Akcja, która odbyła się 13 listopada, została doskonale przygotowana. Do akcji wybrano najszybsze i najnowocześniejsze oraz nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Przyniosło to odpowiedni skutek, gdyż, jak informuje policja w Świeciu, na kontrolowanej drodze nie miało miejsca żadne zdarzenie drogowe. Takie akcje policji przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...