14.11.2023 16:00 10 ab

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Gdańsku. Kiedy? Jakie będą atrakcje?

archiwum

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku to wydarzenie, którego każda edycja przyciąga tysiące osób. W tym roku rozpocznie się on w piątek, 24 listopada 2023 roku i trwać będzie do soboty, 23 grudnia 2023 r. Jak zwykle nie zabraknie ogromu atrakcji dla odwiedzających.

Gdański jarmark w 2023 roku potrwa cztery tygodnie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Świętujemy w Gdańsku! Wzorem lat poprzednich głównym punktem wydarzenia będzie Targ Węglowy. Zlokalizowana tam będzie m.in. strefa gastronomiczna oraz część strefy handlowej. Natomiast przy ul. Tkackiej i Bogusławskiego, w Zbrojowni, czy na dziedzińcu Forum Gdańsk zaopatrzyć się będzie można w świąteczne upominki oferowane przez wystawców.

Jak zwykle program jarmarku będzie bogaty także w inne wydarzenia. Poza stoiskami oferującymi upominki, świątecznymi dekoracjami, nie zabraknie też wielu innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W 2022 roku roku odwiedziło nas ponad 700 tys. gości z kilkunastu krajów świata. Chcemy, aby w Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku był jeszcze bardziej uroczy i przyciągał kolejnych gości na spotkania rodzinne, towarzyskie, zakupy świątecznych prezentów czy szukających bożonarodzeniowych inspiracji - zapowiadają organizatorzy AMBEREXPO.

Atrakcje na scenie głównej

W każdy wtorek fani muzyki będą mogli posłuchać koncertów świątecznych, w tym m.in. Zespołu Słowiańska Dusza Świątecznie. Nie zabraknie też Gospelowego Kolędowania, czy Kolędowania z Chórem GUMED.

Z kolei w "rozśpiewane środy" odwiedzający będą mogli chwycić za mikrofony i wyśpiewać najpiękniejsze, polskie i zagraniczne hity świąteczne na świątecznym karaoke.

"Magiczne czwartki" zapewnią natomiast niespodzianki w postaci Teatru Ognia czy parady. Będą to dni otwarte dla promocji szkół, instytucji z ofertą popołudniowych zajęć dla dzieci i dorosłych.

W piątki nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będą animacje z Akademią Zabawy i Edukacji Wykrzyknik,. Nudzić nie będą się też starsi uczestnicy jarmarku, którzy będą mogli wziąć udział w wieczornych potańcówkach przy świątecznej muzyce serwowanej przez DJ-ów.

Soboty zapewnią sporo emocji z dziedziny kultury. Nie zabraknie występów Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk oraz Neptuna. Odbywać się będą także akcje charytatywne i wolontaryjne. Na scenie ku uciesze najmłodszych pojawi się też św. Mikołaj.

Niedziele zaoferują atrakcje dla całych rodzin. Dzieci i ich rodzice będą mogli obejrzeć spektakle i wziąć udział w animacjach w wykonaniu Teatru Qfer, posłuchać kolędowania z Carillonem czy bawić się z Caritas, który będzie m.in. promować działania wolontariatu.

Wielka Zbrojownia. Będą kreatywne warsztaty i strefa chilloutu

Tradycyjnie nie zabraknie też wydarzeń na terenie Wielkiej Zbrojowni. Podczas warsztatów świątecznych będzie można przygotować ozdoby z Gdańskim Archipelagiem Kultury czy stroiki z Lasami Państwowymi. Warsztaty rękodzieła poprowadzi Lokalny Ośrodek Integracyjny Dla Osób Z Upośledzeniem Umysłowym.

W Wielkiej Zbrojowni organizatorzy przygotowali również dla uczestników wyjątkową strefę chillout z licznymi atrakcjami.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Gdańsku. Będą zmiany w organizacji ruchu

Jak informują organizatorzy, w związku z jarmarkiem, mieszkańcy mogą się spodziewać zmian w organizacji ruchu w okresie trwania wydarzenia:

  • wyłączony z ruchu kołowego będzie Targ Węglowy;

  • ul. Wojciecha Bogusławskiego będzie drogą jednokierunkową na odcinku od ul. Okopowej do wysokości budynku banku BNP Paribas;

  • w okresie weekendów tj. piątek godz. 17 – niedziela godz. 23, ul. Bogusławskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego (na odcinku zajęcia pasa drogowego);

  • dojazd do ul. Piwnej odbywać się będzie ul. Św. Ducha oraz ul. Kozia (ul. Kołodziejska jest zamknięta dla ruchu);

  • demontaż infrastruktury jarmarkowej będzie trwał od 27 do 31 grudnia 2023 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...