Politycy nie zabijajcie polskich mediów

14.11.2023 10:31 0 MS/CK w Świeciu

Już 16 listopada zaczyna się Festiwal Podróżników w Świeciu!

pixabay

Centrum Kultury w Świeciu zaprasza na VII Festiwal Podróżników „Piaty Ocean”. Od 16 do 19 listopada będziemy mogli zapoznać się podróżnikami, pisarzami, nauczycielami, youtuberami, a każdy z nich przedstawi niesamowite historie z całego świata.

Tegoroczna edycja położy duży nacisk na zwiedzanie Polski. Prelegenci opowiedzą o podróżach wzdłuż granic, najpiękniejszych zakątkach województwa, czy nieodkrytych skarbach polskich ziem. Nie zabraknie oczywiście też podróży dużo dalszych. W programie opowieści o między innymi o **Laponii, Alpach, Haiti **i wiele więcej.

W trakcie Festiwalu będziemy mogli też doświadczyć innych atrakcji. Będziemy mogli posłuchać muzyki andyjskiej, która obejmuje Peru, Boliwię i Ekwador. Z rytmów innych regionów zagłębimy się w brzmienie bębnów djembe i dundun. Najmłodsi także będą mieli zadanie dla siebie. Stanie przed nimi wyzwanie pokolorowania całej mapy świata! W tym roku na Festiwalu będziemy też mogli zagrać w gry planszowe.

Festiwal zamknie się grą terenową „Mistrzowie Geografii”, która zaktywizuje drużyny ciekawe świata i chętne rozwiązywać zagadki.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Piątego Oceanu!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...