13.11.2023 13:35 0 MS/Gmina Czersk

Spektakl Igraszki z Diabłem w Domu Kultury w Łęgu

pixabay

W ten weekend w Domu Kultury w Łegu odbyło się przedstawienie "Igraszki z Diabłem". Spektakl na podstawie słynnej sztuki zachwycił nie tylko aktorstwem.

Aktorzy Teatru Gminnego Centrum Kultury w Czersku oraz Grupy Teatralnej "Tak Pan Mówi" wspólnie wystawili sztukę pod tytułem "Igraszki z Diabłem". Za reżyserię, scenografię oraz kostiumy jest odpowiedzialny pan Jarosław Grzelak. Zarówno praca jego, jak i aktorów w doborowym składzie zachwyciły widownię. Na ruchomej scenie zbudowano dodatkowe piętro, a wszystko podkreśliła niesamowita gra świateł.

"Igraszki z Diabłem" to sztuka czeskiego twórcy Jana Drdy. Powstała jeszcze w latach 40-tych XX wieku i od tamtej pory doczekała się wielu adaptacji, w tym polskich. Opowiada o przygodzie Marcina Kabata, który wplątuje się w rozgrywkę o dusze dwóch kobiet. Podpisują one pakt z diabłem, a bohaterski dragon będzie musiał je ratować.

W przedstawieniu pod reżyserią Jarosława Grzelaka jako Belzebub wystąpiła Janina Gorzna, Marcina zagrał Sebastian Kameczura, w rolę Kasi wcieliła się Renata Landowska. W podwójnej roli jako księżniczka Disperanda oraz rozbójnik Sarka-Farka wystąpiła Aneta Golimowska-Kobus.

Kolejne przedstawienia już wkrótce! Po więcej informacji zapraszamy na stronę gminy Czersk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...