03.11.2023 13:30 1 Marcin Skałbania/Starogardzkie Centrum Kultury

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Starogardzie Gdańskim

pixabay

W najbliższą niedzielę, 5 listopada odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – VI memoriał Edwarda Kowalke. W trakcie turnieju zostaną rozegrane również Mistrzostwa Województwa Pomorskiego.

Turniej podzielony będzie na kilka kategorii: dzieci, juniorzy, seniorzy, młodzież oraz dorośli. Uczestnicy będą oceniani przez 10 wykwalifikowanych sędziów. Wydarzenie odbędzie się w ramach struktur Federacji Tańca Sportowego oraz Polskiego Związku Sportu Tanecznego.

Galę o godzinie 18:00 poprowadzi najwyższej klasy tancerka Anna Głogowka. Znana jest między innymi z wielu sezonów uwielbianego programu „Taniec z Gwiazdami”, gdzie zadebiutowała w 2005 roku, a wygrała w 2011 w parze z Kacprem Kuszewskim. Oprócz tego współprowadziła programy taneczne w telewizji Polsat, a od kilku lat jest aktorką Teatru Kultura w Warszawie.

Wydarzenie uświetni specjalny pokaz tańca w wykonaniu Anny Kapli i Igora Wilczyńskiego. Para jest finalistami Europy i Świata Zawodowców w tańcach Latynoamerykańskich. Oboje są profesjonalnymi tancerzami, z wieloma sukcesami na koncie.

Tegoroczna edycja to szósty już memoriał ku pamięci Edwarda Kowalke, trenera, nauczyciela i sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim. Ten wybitny tancerz, urodzony w Starogardzie Gdańskim wychował pokolenia polskich nauczycieli tańca. Sam uczył się od Mariana Wieczystego – twórcy Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” działającego w Starogardzkim Centrum Kultury od 1977 roku.

Turniej odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej imienia Andrzeja Grubby. Bilety w cenie 20 złotych za trybuny i 60 złotych za lożę są do nabycia w SCK, albo w dniu imprezy na miejscu wydarzenia. Po szczegółowy program i więcej informacji zapraszamy na stronę Starogardzkiego Centrum Kultury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...