12.10.2023 14:00 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

34 zarzuty i 6 tys. zł strat. Pierwszy 'Ogrodnik' zatrzymany

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 36-latka, który włamał się do kwiaciarni oraz altan ogrodowych. Jego miłość do ogrodnictwa kosztowała właścicieli co najmniej 6 tys. zł. Nasz ‘Ogrodnik’ usłyszał już kilkadziesiąt zarzutów, za co grozi mu do 10 lat. Mężczyzna nie działał sam, dlatego jego wspólnik po zatrzymaniu również odpowie na ww. zarzuty.

Od jakiegoś czasu 36-latek wraz ze wspólnikiem dokonywali włamań do altan ogrodowych, z których ukradli z nich elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe, drabiny, przedłużacze elektryczne, a nawet końcówki natryskowe węży ogrodowych. Ponadto dwukrotnie postanowili napaść na kwiaciarnię.

Aż do czasu, gdy na trop pierwszego z nich wpadli policjanci pracujący nad sprawą. 36-latek został zatrzymany i postawiono mu 34 zarzuty dotyczące włamań. Zarzuty zostaną również postawione jego koledze, z którym dokonywał kradzieży. Straty poszkodowanych właścicieli oszacowano wstępnie na ok 6 tys. zł. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...