31.05.2023 13:00 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

Funkcjonariusze odzyskali skradzione quady. Mieszkańcowi gm. Warlubie postawiono zarzuty

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjantom z wydziału kryminalnego udało namierzyć się skradzione dwa quady warte 150 tys. zł. oraz poszukiwanego za kradzież mężczyznę. Śledczy przedstawili zarzuty 25-letniemu mieszkańcowi gm. Warlubie. Mężczyzna został objęty dozorem Policji. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło na jednej z posesji w Czarnej Wodzie. 28 maja dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o włamaniu i kradzieży dwóch quadów o łącznej wartości ponad 150 tys. zł. Do przeprowadzenia śledztwa i ustalenia winnnego kradzieży zostali odeelegowani mundurowi z pionu dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, ustalili cechy charakterystyczne skradzionych pojazdów, przeprowadzili oględziny pomieszczeń, do których się włamano oraz zabezpieczyli ujawnione ślady- powiedział asp.sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Sprawą zajęli się również starogardzcy kryminalni, którzy w wyniku analizy zabezpieczonego materiału dowodowego oraz szeroko zakrojonej pracy operacyjnej wytypowali posesję w powiecie świeckim, na której odnaleźli utracone w wyniku włamania quady.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Dzięki stróżom prawa udało odzyskać się skradzione quady i oddać je właścicielowi.

Winnego kradzieży 25-latka z gminy Warlubie, odprowadzonego do jego komendy w pow. świeckim. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczący kradzieży z włamaniem. Aktualnie wobec Warlubianina prokurator zastosował wobec dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia. Za włamanie kodeks karny przewiduję karę do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...