17.05.2023 17:55 0 MW/KPP w Tczewie

6 automatów do gier wartych 72 tys. zł oraz gotówkę zabezpieczyli unkcjonariusze z Tczewa oraz Kwidzyna

Fot. KPP w Tczewie

Funkcjonariusze z Tczewa przy współpracy z Pomorskim Urzędem Celno-Skarbowym z Kwidzyna doprowadzili do zabezpieczenia 6 automatów do gier hazardowych o wartości 72 tysięcy złotych oraz 1330 złotych w gotówce. Właścicielowi grozi za to do 3 lat więzienia.

Zwalczanie nielegalnego hazardu oraz innych form tego przestępczego procederu jest jednym z wielu działań prowadzonych przez służby mundurowe.

We wczorajszym tj. 16 maja takim działaniu policjantów z tczewskiej jednostki Policji oraz funkcjonariuszy KAS z Kwidzyna, w centrum Tczewa, zostało zabezpieczonych 6 automatów do gier hazardowych o łącznej wartości 72 tysięcy złotych oraz gotówka w kwocie 1330 złotych- opowiada st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — W trakcie akcji policjanci przeprowadzili szereg czynności, które miały na celu zabezpieczenie nielegalnych urządzeń oraz zgromadzonej gotówki, a następnie przekazali je funkcjonariuszom KAS, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Mundurowi z UCS zatrzymali 38-latkę, obsługujacą lokal. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...