16.05.2023 05:42 0 MW/KPP w Tczewie

Nawet do 10 lat grozi Tczewianinowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Fot. KPP w Tczewie

Klefedron, amfetamina i marihuana. Taki zestaw znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego za posiadanie narkotyków 25-latka z Tczewa. Mieszkaniec grodu Sambora usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu do 10 lat więzienia, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

W ubiegłym tygodniu tj. W pierwszym tygodniu maja funkcjonariuszom z zespołu wywiadowczego udało przeprowadzić się akcję, w której doszło do zatrzymania 25-latka posiadającego narkotyki. Miało to miejsce na jednej z ulic w Tczewie, gdy podczas legitymowania mężczyzny znaleziono przy nim zawiniątko z zawartością białego proszku. Jak się okazało była to amfetamina.

Wywiadowcy podejrzewali, że mężczyzna może posiadać narkotyki również w miejscu zamieszkania- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — Ich przypuszczenia się potwierdziły. Funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez 25-latka znaleźli znaczne ilości narkotyków. Badania narkotestami wykazały, że zabezpieczone środki to amfetamina, klefedron i marihuana. Policjanci łącznie zabezpieczyli 40 gramów klefedronu, 33 gramy amfetaminy oraz blisko 18 gramów marihuany. Dodatkowo wywiadowcy zabezpieczyli znalezioną w mieszkaniu gotówkę w kwocie 1050 złotych i 20 euro.

Według dalszych ustaleń Policji, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwo narkotykowe.

25-latek usłyszał w prokuraturze zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca Tczewa tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę- dodała policjantka z Tczewa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...