15.05.2023 20:59 0 MW/KPP w Tczewie

Kierowca Hyundaia jechał pod wpływem alkoholu. Zatrzymał go funkcjonariusz poza służbą

Fot. KPP w Tczewie

Policjantem jest się także poza Komendą i udowodnił to st. Sierżant Sebastian Krzemiński z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsk. Mundurowy w czasie wolnym zauważył poruszający się samochód, który jechał całą szerokością jezdni. Nie wąchając się zatrzymał auto do kontroli , wyciągnął klucze ze stacyjki i powiadomił patrol policji. Tczewscy mundurowi po przybyciu na miejsce sprawdzili kierowcę na zawartość alkoholu i okazało się, że miał 2 promile w wydychanym powietrzu. Stróże prawa uniemożliwili pijanemu kierowcy kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, kiedy to st. sierż. Sebastian Krzemiński z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku jechał, w swoim czasie wolnym, ulicami Tczewa i zauważył poruszający się całą szerokością jezdni pojazd marki Hyundai. Mundurowy mając doświadczenie, co taki styl jazdy może oznaczać, dał sygnał do zatrzymania pojazdu I wskazał bezpieczne miejsce. Stróż prawa wybiegł z auta i wyczuł od kierowcy woń alkoholu oraz poinformował kierowcę, że jest policjantem. Następnie zabrał mu kluczyki że stacyjki i wezwał na miejsce odział policji drogowej. Po przybyciu patrolu, kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Tu licznik wskazał aż 2 promile w wydychanym powietrzu.

Kierującym okazał się 57-letni mieszkaniec Bąkowa, u którego badanie trzeźwości wykazało, że ma 2 promile alkoholu w organizmie- poeiedziała st. post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełniony czyn odpowie przed sądem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...