27.04.2023 18:32 0 MW

Dęby posadzone. Ogólnopolska akcja 'Łączą nas drzewa' zawitała do Nadleśnictwa w Osiu

Fot. Facebook/E. Kozanecka

W środę 26 kwietnia w Nadleśnictwie Osie posadzono dziesiątki dębów w ramach akcji "Łączą nas drzewa". Do akcji przyłączyli się uczniowie z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu oraz Ewa Kozanecka, poseł na Sejm RP.

Zbiórka, wytyczone ścieki, teren przygotowany, można sądzić. I to, jak szybko. Wszyscy obecni ruszyli z sadzonkami w dłoni, by następne pokolenia mogły cieszyć się z uroków lasu i nie martwiły się o niedobór tlenu.

Fot. Facebook/Nadleśnictwo Osie

Z każdą chwilą można było dotrzeć, jak przybywa drzewek.

Fot. Facebook/Nadleśnictwo Osie

Dziś kolejna akcja z Nadleśnictwo Osie, Lasy Państwowe #ŁącząNasDrzewa.
Dziękuję za wspólne sadzenie dębów Leśnikom, Młodzieży i Nauczycielom z Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi, Samorządowcom, Strażakom, Policjantom i mieszkańcom. Miło było przy tej okazji spotkać się i porozmawiać
- napisała na swoim fajsbukowym profilu Ewa Kozanecka, poseł na Sejm RP.

Fot. Facebook/ E. Kozanecka

Teraz trzeba trzymać kciuki, by drzewka przetrwały i rosły zdrowe i wysokie. Kto wie, czy za kilka lat nie będziemy wśród nich wypatrywać prawdziwków lub innych darów runa leśnego?

Fot. Facebook/Nadleśnictwo Osie

Na koniec wszyscy uczestnicy ogrzali się przy ognisku.

Fot. Facebook/ E. Kozanecka

W najbliższym czasie możemy spodziewać się także sadzenia drzew w innych rejonach Kociewia. Oczywiście relację z tego zdarzenia znajdziecie Państwo na naszym portalu.

Fot. Facebook/ Nadleśnictwo Osie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...