26.04.2023 18:54 0 MW/UG Lubichowo

Oddaj głos na Marine w Ocyplu. Trwa konkurs Modernizacja Roku i Budowa XXI

Fot. Gmina Lubichowo

Gmina Lubichowo na czele z wójtem Andrzejem Toczkiem zaprasza do oddawania głosów na przebudowaną przez nich Marine w Ocyplu. Obiekt został zgłoszony do konkursu na Modernizację Roku. Wspomóżmy Lubichowian i klikajmy. Każdy głos ma znaczenie. Czas mija 12 maja.

"Ocypel perła Kociewia" taki napis widnieje na tablicy powitalnej tego jakże pięknego miejsca. Ocypel wieś Kociewska leży w gminie Lubichowo, które uważane jest za zieloną gminę Kociewia.

To właśnie wójt razem z radnymi i całą lokalną społecznością postawił na, to by zrekultywować teren wokół jeziora i na samym jeziorze.

Słysząc pozytywne opinie o okazałej inwestycji, gmina postanowiła wystartować w konkursie Modernizacja Roku i Budowla XXI wieku. Zglosiła do niego właśnie Marine w Ocyplu.

Fot. Gmina Lubichowo

Ocypel w ostatnich latach przechodzi gruntowną metamorfozę i dziś wita turystów w zupełnie nowej odsłonie- powiedział wójt Lubichowa Andrzej Toczek. — To miejsce przyjazne amatorom spacerów, jazdy na rowerze, wędkarzom i każdemu, kto chce wypocząć. Już tego lata turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać z infrastruktury nad Jeziorem Ocypelskim. Wykonane zostało zagospodarowanie terenu kąpieliska wraz z pomostami na jeziorze Ocypel w miejscowości Ocypel w gminie Lubichowo wraz z elementami małej architektury.

Zadaszone platformy w kształcie żagli

Na tym terenie powstał przepiękny obiekt obsługujący kąpielisko, oraz infrastruktura rekreacyjna w formie miejsca na ognisko, siłowni pod chmurką, placu zabaw przy plaży. Ponadto uporządkowano cały teren plaży i kąpieliska, zabezpieczono go przed przerastaniem przez roślinność. Na terenie zostały rozmieszczone elementy małej architektury takie jak: kosze na śmieci, oświetlenie, ławki oraz leżaki.

Wyznaczono miejsce na rowery oraz na tymczasowe zaplecze sanitarne. Powstały budynek w sezonie letnim podczas czynnego kąpieliska, będzie stanowił zaplecze socjalne dla ratowników. Dodatkowo zostały także wybudowane 4 przebieralnie oraz częściowo zadaszony taras. Pomosty wyznaczają część kąpieliska. Jako atrakcję dla użytkowników kąpieliska wykonano platformy częściowo zadaszone formą przypominające żagle z logotypem gminnym. Powstała także wymagana infrastruktura dla tego typu kąpielisk, drabinki wieże ratownicze, a także wydzielono strefy dla potrafiących i niepotrafiących pływać oraz brodzik dla maluchów.

Zagłosuj już dziś

Aby zagłosować na Marine w Ocyplu wystarczy wejść na stronę:www.modernizacjaroku.org.pl

Kliknij „zagłosuj”, podaj swoje imię i nazwisko, adres mailowy, zaznacz "Nie jestem robotem", a po udanej weryfikacji zatwierdź głos. ✔️ Na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować. Gotowe! Twój głos został oddany.

To tylko chwila, która może sprawić mieszkańcom Lubichowa wiele radości. Zakończenie głosowania na I Etap: 12.05.2023 r. o godz. 12.00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...