25.04.2023 17:05 0 MW/KPP w Tczewie

Policjant Dominik i jego pierwsza służba. Tczewscy funkcjonariusze wsparli niepełnosprawnego chłopca

Fot. KPP w Tczewie

Chcę być policjantem, choć przez jeden dzień- powiedział 8-letni Tczewianin. I tak się stało dzięki policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Chłopiec otrzymał zabawki, maskotkę słonika Popo oraz wiele pozytywnych chwil. — Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję. To było marzenie Dominika i dzięki tczewskim policjantom udało się je spełnić. Wnuk jest bardzo zadowolony z legitymacji, a i w gry zdążyliśmy już zagrać- dodał uradowany dziadek chłopca.

8-letni Tczewianin w wyniku wypadku drogowego stracił oboje rodziców. Również samego chłopca ledwo udało się uratować. Od tamtej pory Dominikiem opiekują się dziadkowie: Ewa i Krzysztof, którzy bardzo go wspierają.

Fot. KPP w Tczewie

Na pomysł, by to Dominik dołączył do tczewskich kryminalnych, wpadł jeden z funkcjonariuszy, który na codzień wspomaga dziadków w opiece nad chłopcem.

Marzeniem małego Tczewianina było, by na jeden dzień zostać policjantem. Stróże prawa postanowili, że spełnią życzenie chłopca i Dominik wraz z dziadkami przybył do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Fot. KPP w Tczewie

Chłopiec zobaczył sprzęt służbowy, a także usiadł za kierownicą radiowozu.

Policjanci pokazali 8-latkowi pomieszczenie dla osób zatrzymanych, ponieważ był on ciekawy, jak wygląda policyjna cela. Dominik odwiedził także służbę dyżurną i zobaczył miejsce, w którym przyjmowane są zgłoszenia. Na zakończenie wizyty chłopiec otrzymał prezenty ufundowane przez funkcjonariuszy oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Tczewie. Gry planszowe, słodycze, zabawki, a także specjalnie przygotowaną imienną legitymację policyjną.Komendant jednostki insp. Marcin Malinowski przekazał 8-latkowi maskotkę pomorskich policjantów – Słonika Popo- opowiedziała o spotkaniu st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Fot. KPP w Tczewie

Dziadkowie oraz Dominik dziękują funkcjonariuszom za prezenty. Z opowieści dziadków wiem, że chłopiec bardzo ucieszył się z prezentów i już wieczorem męczył zmęczonego Pana Krzysztofa, by ten zagrał z nim w jedną z otrzymanych planszówek

Fot. KPP w Tczewie

Mamy nadzieję, że wizyta zapadnie na długo w pamięci naszego małego fana. Dominikowi życzymy dużo zdrowia i siły. Mamy nadzieję, że otrzymane gadżety będą przypominały mu miło spędzone chwile- dodała policjantka.

My też i życzymy chłopcu wszystkiego najlepszego.

Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. KPP w Tczewie Fot. K.R. Fot. K.R. Fot. K. R. Fot. K.R.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...