21.04.2023 15:26 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

Nastolatek zatrzymany z amfetaminą i mefedronem. 17-latek miał w plecaku jej ponad 2 kilogramy

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Ponad 2 kilogramy znaleziono przy 17-latku, którego zatrzymała starogardzka policja. Mężczyzna był znany lokalnym funkcjonariuszom. Po przeszukaniu również mieszkania nastolatka, policyjny pies Nel znalazł między innymi zakopany w ogrodzie pakunek, w którym były ukryte kolejne zabronione środki. Za to przestępstwo grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Doświadczeni funkcjonariusze w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, zauważyli idącego 17-latka. Z wcześniej zdobytych informacji wynikało, że nastolatek może posiadać przy sobie środki odurzające. W trakcie rozmowy mężczyzna wykazywał oznaki zdenerwowania, dlatego mundurowi postanowili go przeszukać.

Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna przenosił w plecaku łącznie ponad 2 kilogramy siarczanu amfetaminy oraz mefedron- powiedział asp.sztab Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — 17-latek został zatrzymany, a policjanci niezwłocznie przeszukali jego miejsce zamieszkania.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Kryminalni przy udziale Nel- policyjnego owczarka belgijskiego, wyspecjalizowanego w wyszukiwaniu zapachu narkotyków, znaleźli w piwnicy precyzyjną wagę elektroniczną oraz kolejne środki odurzające. Jak się okazało, szczękający mundurowy wywąchał w ogrodzie skrytkę z zakopanym pakunkiem. W paczce było jeszcze 100 gramów mefedronu. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Aktualnie śledczy prowadzą dalsze czynności procesowe.

Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwoli na przedstawienie zarzutu dotyczącego wprowadzania do obrotu zakazanych w Polsce środków- kontynuuje rzecznik KPP w Starogardzie Gdańskim.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnienie tego przestępstwa przewiduje się karę od 2 do 12 lat więzienia. Jak przyznają policjanci sprawa jest rozwojowa, a nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

Apel policjantów

Mundurowi apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...