04.04.2023 16:00 0 MW

500 zł za odpalenie racy na meczu. 19-latek ukarany mandatem

Fot. KPP w Tczewie

Ten mecz zapamięta na długo. Kto? A ten 19-latek, który chcąc się popisać odpalił petardę hukowe na meczu pomiędzy Centrum Pelplin a Kolejarzem Chojnice. Za ten incydent nastolatek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Przypominamy: Race są wyrobem pirotechnicznym, za których odpalenie grozi do 3 lat więzienia.

Do starcia dwóch drużyn doszło 2 kwietnia o godz. 16 na stadionie miejskim w Pelplinie.

Wówczas w drugiej połowie meczu jeden z kibiców odpalił petardę hukową. Obecni na meczu policjanci szybko zareagowali na ten incydent. Jak się okazało mężczyzna odpalił, je bo chciał się popisać przed kolegami.

Nastolatek za posiadanie i odpalenie racy podczas meczu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policja przypomina:

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych zabrania się wnoszenia na imprezę masową i posiadania przez osoby w niej uczestniczące broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Raca jest wyrobem pirotechnicznym.

Ten, kto posiada na imprezie sportowej wyroby pirotechniczne podlega grzywnie oraz karze ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...