Politycy nie zabijajcie polskich mediów

02.04.2023 19:02 0 MW/KPP Tczew

Gdański Gruzin sprawcą kradzieży dwóch katalizatorów

Fot. KPP w Tczewie

Do tczewskich policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży dwóch katalizatorów wraz z sondami lambda z samochodów osobowych. Właściciele oszacowali straty na kwotę ok. 1700 zł. Funkcjonariusze namierzyli i złapali sprawcę kradzieży w Gdańsku. Okazał się nim być 33-letni Gruzin. Mężczyźnie grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży na terenie Tczewa dochodziło na początku marca. To właśnie wtedy sprawca wycinał części z aut zaparkowanych w Tczewie. Dzięki szybkim działaniom mundurowym i celnemu wytypowaniu sprawcy, udało się go złapać w Gdańsku.

To własnie tam mieszkał 33-latek pochodzenia gruzińskiego. Kryminalni przewieźli sprawcę do jednostki Policji, gdzie następnie trafił do policyjnej celi. Zatrzymany "Gdańszczanin" usłyszał dwa zarzuty kradzieży katalizatorów, których wartość poszkodowani wycenili na kwotę blisko 1700 złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pobawienia wolności. O dalszym losie mieszkańca Gdańska zadecyduje sąd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...