23.03.2023 09:30 8 PM/Pomorska Policja

Przemytnicy handlowali kokainą na Pomorzu

Fot. KWP Gdańsk

Z Królestwa Niderlandów do Polski mieli przemycić 100 kg narkotyków. Łączna czarnorynkowa wartość wprowadzonych do obrotu środków to blisko 6,5 mln zł. Do sprawy policjanci zatrzymali łącznie 5 osób.

W pierwszym tygodniu marca policjanci gdańskiej komendy wojewódzkiej, z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji w Gdańsku, weszli do dwóch mieszkań na terenie Gdańska i Tczewa, w których zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Sprowadzali kokainę z Królestwa Niderlandów do Polski. Zajmowali się wprowadzeniem do obrotu blisko 100 kg środków odurzających oraz substancji psychotropowych na terenie województwa pomorskiego.

Podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzuty dotyczące m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizacji wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających oraz wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował ich na okres 3 miesięcy. Do sprawy policjanci zatrzymali łącznie 5 osób. Prowadzone czynności mają charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania - informuje Pomorska Policja.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...