20.03.2023 19:23 0 MW

Policjanci zatrzymali aż 16-stu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród nich 30-latek za posiadanie narkotyku

Fot. Pixabay.pl

Policjanci z tczewskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali, aż 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Spośród "16-stki" najdłuższy wyrok ma do odsiadki 30-latek za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Poza tym wśród zatrzymanych osób, były takie, które należało doprowadzić na przymusowe leczenie, badanie czy przedstawienie zarzutów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie codziennie prowadzą czynności polegające na ustaleniu miejsca pobytu osób poszukiwanych.

Osoby, które są w ich zainteresowaniu wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem i skazane prawomocnym wyrokiem sądowym powinny odbywać kary pozbawienia wolności- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — Jednak z różnych powodów poszukiwani nie zgłosili się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Miniony tydzień obfitował w zatrzymania mundurowych z referatu patrolowo-interwencyjnego, kryminalnego, wywiadowczego, a także z Zespołu ds. Nieletnich I Patologii, którzy razem zatrzymali 16 osób.

Osoby te były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, listami gończymi, nakazami doprowadzenia i zarządzeniami prokuratorskimi.

Do 3 lat więzienia spędzi poszukiwany i zatrzymany na terenie Gdyni 30-latek. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Inne osoby ukrywały się przed odbyciem kary więzienia za m. in. uszkodzenie ciała, rozbój, kradzieże, groźby karalne, zniszczenia, znieważenie funkcjonariuszy czy za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Wśród zatrzymanych były również osoby, które należało doprowadzić do jednostki Policji w celu przedstawienie zarzutów czy do szpitala na przymusowe leczenie lub badanie- dodała funkcjonariuszka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...