08.03.2023 18:09 0 MW/PKP S.A

Uwaga! Od niedzieli 12 marca zmieni się rozkład jazdy PKP

Fot. MW

Nowe przystanki, wyremontowane linie kolejowe, zbudowane nowe. To wszystko spółka PKP PLK wraz z przewoźnikami robi, by skrócić czas podróży i poprawić jej komfort. Dlatego by w pełni cieszyć się z udogodnień, potrzebna jest zmiana rozkładu jazdy pociągów. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 10 czerwca.  

Od niedzieli 12 marca następnie wiosenna korekta rozkładu jazdy pociągów.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 12 marca do 10 czerwca. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych, a wykonawcom zapewnić warunki do kontynuacji prac- powiedziała Magdalena Janus, z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Ponadto korekta rozkładu pozwoli na uruchomienie połączeń pasażerskich, transport towarów oraz prowadzenie największych od lat inwestycji na kolei, które poprawiają komfort, dostępność i bezpieczeństwo podróży koleją.

Informacja dla podróżnych:

Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Również przewoźnicy publikują rozkład jazdy na stronach internetowych, np. stronie Intercity

Nowe rozkłady są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na wyświetlaczach na stacjach i przystankach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...