02.03.2023 19:55 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

Marihuana i amfetamina znalezione przez psa. Zatrzymanemu 34-latkowi grozi do 3 lat więzienia

Fot. KPP w Tczewie

W Smętowie Granicznym policyjny pies Nel wywąchał w mieszkaniu i garażu narkotyki. Podejrzewany o ich posiadanie 34-latek został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Na jednej z posesji w Smętowie Granicznym policyjny 2-letni owczarek belgijski wywąchał amfetaminę i marihuanę.

Czworonożna funkcjonariuszka i tym razem miała nosa. W trakcie przeszukania mieszkania poprowadziła policjantów do szafki i wskazała miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki- powiedziałasp.sztab Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Mundurowi znaleźli w niej srebrny pojemnik, w którym znajdowała się marihuana. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych Nel znalazła również gumową rękawiczkę, w której znajdowało się zawiniątko folii aluminiowej, a wewnątrz blisko 100 gramów amfetaminy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 34-letniego mężczyznę.

Kociewiaka odprowadzono do miejscowej komendy, w której spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 latpozbawienia wolności. Obecnie śledczy ustalają źródło, z jakiego pochodziły zabezpieczone narkotyki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...