28.02.2023 18:55 0 MW/KPP w Tczewie

40-, 44-, i 47-latek odpowiedzą za nielegalną wycinkę drzew

Fot. KPP w Tczewie

Funkcjonariusze z Straży Leśnej oraz policjanci z Pelplina zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 40, 44 i 47 lat. Wszyscy oni odpowiedzą za kradzież drewna z lasu w gminie Pelplin. Straty oszacowano na kwotę 1200 zł. Wszystkim im grozi do 5 lat więzienia. Sprawcy wnioskowali o dobrowolne poddanie się karze.

Współpraca funkcjonariuszy Straży Leśnej i policjantów odbywa się na trenach leśnych w okolicach powiatu tczewskiego. Zadaniem mundurowych jest poprawa bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem- podkreśliła st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne.

W związku z tym, gdy okazało się, że ktoś wycina drzewa wszczęto postępowanie. W wyniku śledztwa wytypowano trzy osoby, które mogą mieć związek z wyrębem drewna. Cała trójka w wieku 40, 44 i 47 lat została zatrzymana. Mężczyźni przyznali się do winy i poddała karze. Nadleśnictwo oszacowało straty na kwotę blisko 1200 zł.

Fot. KPP w Tczewie

Drzewo całkowicie odzyskano. Mieszkańcy powiatu tczewskiego wnioskowali o, dobrowolne poddanie się karze. Ponadto funkcjonariusze, ustalili, że jeden z mężczyzn jest również odpowiedzialny, za nielegalny wyręb i kradzież drewna o mniejszej wartości, za co odpowie z kodeksu wykroczeń.

Do zapamiętania

Nadleśnictwo Starogard informuje, że w przypadku nielegalnego wyrębu drewna z lasu zostaje obligatoryjnie zasądzony obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody oraz zasądzona nawiązka w wysokości podwójnej wartości ukradzionego drewna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...